Rize Valiliği
Rize Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Rize Valiliği
Rize Valiliği

ÖZGEÇMİŞ

1981 yılında Rize’nin Ardeşen İlçesinde doğdu. İlkokulu Bayırcık Köyü İlkokulunda, ortaokulu Işıklı 60. Yıl İlköğretim Bölge okunda Liseyi Ardeşen Lisesinde okudu.

1999 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünü birinci olarak kazandı. 2003 yılında Çevre Mühendisi unvanı ile mezun oldu.

1 yıl özel sektörde Kalite Kontrol ve Laboratuvar sorumlusu olarak çalıştıktan sonra 2004 yılında Tunceli 4. Komando Tugayında kısa dönem askerliğini yaptı.

2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kocasinan İtfaiye Grup Amirliğinde Mühendis olarak çalıştı. 2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Çevre Yönetimi A.Ş. (İSTAÇ A.Ş.) de çalışmaya başladı. Burada Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında Geri dönüşüm projesinde görev aldı. Bağcılar, Bahçelievler ve Esenler İlçelerinde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürlüğünde Endüstriyel Atık Yönetimi biriminin kuruluşunda ve Tehlikeli Atık Ara Depolama tesisi ile Tehlikeli Atık Düzenli Depolama Tesislerinin yapımında görev aldı. İBB İSTAÇ A.Ş. Tesis ve Saha sorumlusu olarak görev yaparken 2010 yılında Mülga Rize Çevre ve Orman İl Müdürlüğüne Mühendis olarak atandı.

2014 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalı Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Bilim Dalı Tezli Yüksek lisans Programından mezun olarak Çevre Yüksek Mühendisi unvanı aldı.

2021 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Teknik Şube Müdürü kadroları için yapılan Görevde Yükselme Sınavında başarılı olarak Rize Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü olarak atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.